Touanda Art

1.Co prezentujesz?

Prezentuję dział sztuk plastycznych, jakim jest rysunek i grafika.

2.Kim jesteś?

Najprościej będzie zapodać mój biogram:

Aneta Mlaś -urodzona 12 grudnia 1980 roku w Katowicach. Od 8 lat mieszka w Tychach.Absolwentka Wydziału Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu.Z zamiłowania rysownik, grafik. Tworzy za pomocą cienkopisów, rapidografu, pisaków.Laureatka III miejsca w Ogólnopolskim konkursie internetowym „Dla niepokonanych” za swoją pasję -rysunek i grafika w 2009 roku. Wyróżniona nagrodą za swoją pracę rysunkową „Pojednanie” na VI Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej w Mikołowie w 2009 roku.Laureatka I miejsca w Konkursie Jednego Wiersza w listopadzie 2012 roku w Tychach. Bierze czynny udział na kilku portalach artystycznych. Touanda to pseudonim, którym sygnowane są prace artystki.
Motorem tworzonych przez artystkę prac jest wyobraźnia, która w połączeniu z osobistą obserwacją różnych zjawisk i relacji międzyludzkich nadaje rozpoznawalnego klimatu i stylu kresce.

Wystawy:

-wystawa „Wehikuł czasu”, Galeria Pojedyncza, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, maj 2013

-indywidualna wystawa grafiki: SDK Tęcza, marzec/kwiecień 2013

-indywidualna wystawa rysunku: Klub Artystyczny Bakakaj,marzec 2013 Tychy

-wystawa zbiorowa artpub: Klub XIX, 2010, Łódź

-indywidualna wystawa rysunku:SDK „Tęcza”, styczeń 2010 r.

3.Na jakim etapie kariery jesteś i dokąd zmierzasz?

Obecnie zaczynam zajmować się rysunkiem i grafiką na poważnie: sprzedaż prac, tworzenie prac na zamówienie. Aktualnie podczas tworzenia autorskiej kolekcji biżuterii z własnoręcznie rysowanymi grafikami.
Moim planem jest tworzenie grafik na t-shirty, projektowanie plakatów, wizytówek, logo. Miałam okazję już działać w tej dziedzinie. Projektowałam okładkę planu kieszonkowego miasta Tychy. Projektuję plakaty promujące wystawy.
Chcę się wiąż rozwijać i podnosić warsztat pracy.

4.Czy gdybyś zaczynała/zaczynał od nowa, wybrałabyś/wybrałbyś tą samą drogę?

Gdybym mogła cofnąć czas, to jedyne co bym zmieniła, to kierunek studiów. Zamiast na geografię poszłabym na grafikę lub na ASP. Ale jeśli chodzi o moją pasję jaką jest rysunek i grafika to nie zmieniłabym niczego. Kocham to robić!

5.Jakie są trzy cechy decydujące o sukcesie. Jak jest/było w Twoim przypadku?

Trzy cechy: przede wszystkim dużo, dużo pracy,następnie wytrwałość i determinacja w tym, co się robi i po trzecie dobra promocja swojej sztuki!

6.Czy to co robisz traktujesz jako sposób na życie czy jako dodatek do niego? 

Póki co traktuję jako jedną z głównych dziedzin, chciałabym aby był to mój sposób na zarabianie.

7.Może chcesz się czymś podzielić?

Większość moich prac można zobaczyć na stronce Touanda art. Również na mojej stronie www.touanda.pl. Obecnie przygotowuję się do zbiorowej wystawy młodych artystów „Kulka na łyżce”,która będzie miała miejsce we wrześniu na zamku w Kętrzynie. Również ilustruję tomik poezji, obejmujący wiersze biorące udział w konkursie.Ma być wydany też gdzieś we wrześniu. No i wspomniany projekt z biżuterią, który ma ruszyć za miesiąc. Dołączam kilka moich prac w trakcie ich tworzenia. Całe prace zobaczysz na moich stronkach.

2013-06-04 07.52.47
2013-05-27 11.02.42
2013-06-21 16.55.13
LOGOImagine2
Zrzut ekranu 2013-07-30 o 10.36.39
Zrzut ekranu 2013-07-30 o 10.36.49