Grupa Taneczna Escape

1.Co prezentujecie?

Taniec Nowoczesny

2.Kim jesteście? 

Jesteśmy Grupą Taneczną ESCAPE która powstała w 2009 roku początkowo w Gimnazjum w Liszkach a od roku 2012 grupa została dołączona do „Uczniowskiego Klubu Sportowego Liszki 2010” Założycielem i trenerem grupy jest Piotr Kapusta a opiekunem Barbara Gąsior. W tym roku udało się stworzyć 4 formacje oraz jedną mini formację ze względu na tak duże zainteresowanie. Nasze formacje: ESCAPE – formacja seniorów tancerze najbardziej doświadczeni i tańczący najdłużej ESC II – druga formacja formacja juniorów (tancerze średnio zaawansowani) ESC Junior – tancerze początkujący ESC Kids – dzieci ze szkoły podstawowej ESC Mini Kids – wybrana siódemka dzieci ze względu na poziom umiejętności.

3.Na jakim etapie kariery jesteście i dokąd zmierzacie? 

Grupa mimo że ma ponad 4 lata dopiero w ubiegłym roku zaczęła bardzo prężnie się rozwijać początkowo było na zajęciach 8 osób a w roku 2013 było ich już ponad 30. Chcielibyśmy bardzo żeby Nas przybywało, chcemy pokazać że grupy z malutkich miasteczek też mogą stawiać czoła z grup tańczących w szkołach tańca. Wiele osób jak mówimy skąd jesteśmy pyta „A gdzie to.. „.

4.Czy gdybyście zaczynali od nowa, wybralibyście tą samą drogę?

Myślę że nikt kto tańczy w ESCAPE nie żałuję swojej decyzji mimo tego że wymaga to wiele poświecenia żeby pogodzić treningi, wyjazdy i szkołę. Grupa ESCAPE to rodzina i tak też się wszyscy u Nas czują.

5.Jakie są trzy cechy decydujące o sukcesie. Jak jest/było w Waszym przypadku?

Wiara, determinacja i przekonanie że robimy to bo to po prostu kochamy. Jak to mówią „Nie liczy się wynik tylko dobra zabawa” Jeśli chodzi o nas to przede wszystkim to że nie poddaliśmy się mimo tego że w pierwszych 2 latach ludzie przychodzili i odchodzili, nie było takiej „zajawki” jak teraz. Był okres kiedy grupa liczyła 4 osoby Trzeba było poczekać 3 lata żeby ludzie się przekonali i zaczęli do nas dołączać.Takim prawdziwym naszym sukcesem jest to że możemy pokazać się ludziom i oni jak do tej pory odbierają to pozytywnie i maja do nas ogromny szacunek z czego bardzo się cieszymy.

6.Czy to co robicie traktujecie jako sposób na życie czy jako dodatek do niego? 

Jest to etap w życiu każdego z Nas który chcemy bardzo miło potem wspominać.

7.Co potrzebujecie by móc się dalej rozwijać? 

By móc się rozwijać to przede wszystkim ciężka praca, trener załatwia różne warsztaty które są bardzo przydatne no ale za które trzeba oczywiście zapłacić. Wiadomo że pieniądze są podstawą do działania, oprócz tego żeby fajnie tańczyć trzeba też dobrze wyglądać, stroje to wydatek który każdy z Nas musi pokryć, do tego oczywiście wyjazdy na konkursy które do tanich nie należą, trzeba opłacić przejazd i wpisowe. w tej dziedzinie wszystko jest potrzebne, kontakty jak i reklama również, chcieli byśmy mieć swoją stronę internetową, fajne klubowe koszulki żeby ludzie nas rozpoznawali, no jednak wszystko kosztuje. Jeśli chodzi o pieniądze to nie możemy powiedzieć na ile liczymy bo tak naprawdę cieszymy się z każdego grosza które zostanie nam podarowany przez sponsora (tatę jednego z tancerek) oraz UKSu jednak  niestety wszystkiego pokryć się nie da.

Pieniądze przeznaczylibyśmy na wyjazdy na konkursy oraz różnego rodzaju warsztaty.

8.Może chcecie się czymś podzielić? 

Obecnie przygotowujemy się na konkursy które rozpoczynają się w marcu. Planujemy Warszawę, Sosnowiec, Brzeszcze i inne lokalne konkursy.
Chcieli byśmy też bardzo zorganizować galę taneczną która podsumuje nasze 5 lat działania, ponieważ zespół w tym roku obchodzi pięciolecie.