1.Co prezentujesz?
Taniec – spektakle taneczne , pokazy.
2.Kim jesteś?
Paulina Czachor – tancerka, instruktorka, choreograf. Swój warsztat taneczny rozwija u cenionych instruktorów i choreografów (Thierry Verger, Anthony Kaye, Erick Bacon, Ricky Palomino, Grzegorz Pańtak, Elżbieta Pańtak, Ewelina Kubot, Stacy Boeddeker,Luciano Di Natale ,Jean Claude Marignale, Adam Parson ,Allan McCormick, Dollie Henry)Tancerka spektakli tanecznych: „Drugie Dno”, „Apokalipsis”.
3.Na jakim etapie kariery jesteś i dokąd zmierzasz?
Doświadczenie: udział w pokazie tanecznym w Centrum Olimpijskim w Warszawie prezentując stroje sportowe polskich olimpiczyków na Pekin 2008, udział w pokazie mody Cracow Fashion Awards 2009 , występ na pokazie tanecznym na Noworocznym Koncercie Krakowskiej Orkiestry Kameralnej Stanisława Krawczyńskiego (z udziałem m.in. Alicji Węgorzewskiej) w Kopalni Soli w Wieliczce, współrealizacja projektów „Fala Muzyki” .” Księżniczka i Groszek” , „Wiśnicka kuźnia talentów”, ”Poszukajmy śladów naszej historii”, „Ze strychu do Komnaty”. Założycielka grupy Funky Dance. Reżyser , choreograf spektakli tanecznych tj. Emotion, Noc świętojańska , Alicja w Krainie Czarów, Oobe – przeżycia poza ciałem ,Quasimodo – Dzwonnik z Notre Dame, „ Baby są jakieś dziwne” .
Sukcesy:
I miejsce w XV Turnieju Tańca Towarzyskiego
„O pierścień Św. Kingi”
II miejsce w XXII Turnieju Tańca Towarzyskiego
„ Klasa Leliwa 2011”
II miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „ Złota Para 2011 o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy”
Tytuł “ Młody Talent 2011 “ dla grupy Funky Dance,
Rola instruktora oraz choreografa.
4.Czy gdybyś zaczynała/zaczynał od nowa, wybrałabyś/wybrałbyś tą samą drogę?
TAK
5.Jakie są trzy cechy decydujące o sukcesie. Jak jest/było w Twoim przypadku?
AMBICJA, SUMIENNOŚĆ, KONSEKWENCJA, BEZINTERESOWNOŚĆ.
6.Czy to co robisz traktujesz jako sposób na życie czy jako dodatek do niego?
SPOSÓB NA ŻYCIE
Grupa „Funky dance” działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu, nad której rozwojem czuwa instruktorka Paulina Czachor. Wspomniany zespół taneczny zrodził się we wrześniu 2009 roku, jako nowa dziedzina artystyczna w niewielkim mieście, pozwalająca młodzieży odkrywać swoje talenty, rozwijać pasje i poznawać nieznane dotychczas tajniki tych specyficznych kombinacji kroków. Od samego początku „Funky dance” cieszył się dużym zainteresowaniem. Taniec zaczął kiełkować w duszach debiutujących artystów, co przejawiało się w pierwszych sukcesach zespołu. Czasochłonne i wymagające sporego wysiłku przygotowania do spektakli „Emotions” oraz „Noc Świętojańska” dały nie tylko satysfakcję, ale i wzbudziły zachwyt wśród widzów. Duże zaangażowanie młodzieży i chęć nauki stały się siłą napędową, motywującą Paulinę i jej grupę do przygotowywania kolejnych pokazów. Od początku marca dzielnie pracują nad spektaklem, inspirowanym książką Lewisa Carolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Chętnych do udziału było bardzo wielu. W konsekwencji, podczas finałowego przedstawienia planowanego na czerwiec br., tanecznym krokiem na scenę wkroczy około pięćdziesięciu wiśnickich bohaterów wcielonych w role tejże magicznej opowieści. Wiek uczestników jest urozmaicony, bowiem przedział rozciąga się pomiędzy siódmym, a osiemnastym rokiem życia. Świadczy to również o dużym zainteresowaniu i potrzebie robienia czegoś pozytywnego, wartościowego oraz poszerzającego horyzonty umysłowe. Taniec rozwija, jak mówi Paulina. Pozwala ćwiczyć koncentrację i równowagę psychiczną, która jest niezwykle ważna dla młodych ludzi. Wśród rodzinnej, ciepłej atmosfery, wypełnionej zrozumieniem, nie brakuje jednak samodyscypliny i silnej motywacji, opartej na dewizie: „Pnij się w górę, nigdy nie stawaj w miejscu!”. Aby nie tracić energii oraz nie zaniedbywać osiągniętych umiejętności, poświęcają wiele czasu na codzienne zajęcia z jazzu, baletu, hip-hopu oraz okresowe warsztaty m.in. z uczestnikami programu „You Can Dance”. Choreografią i reżyserią zajmuje się sama instruktorka, która cały czas szuka nietypowych, rzadko spotykanych i ciekawych inspiracji. W charakteryzacji pomaga jej mama, która od samego początku wierzyła w sukces córki, wspomagając ją ciepłym słowem oraz duchową obecnością podczas każdego ważnego przedsięwzięcia Pauliny. Wszystko to, dodaje jej otuchy oraz sprawia, że w taki sam, pozytywnie emocjonalny sposób traktuje swoich uczniów, chcąc dla nich dobra i udzielając im rad na przyszłość. Do spektaklu, nad którym teraz dzielnie pracują, potrzebna jest ogromna ilość rekwizytów, kostiumów oraz odpowiednie warunki do ćwiczeń. Niestety na to potrzebne są fundusze. Wsparcie materialne w tej dziedzinie sztuki jest bardzo ważne, aby magia spektaklu mogła faktycznie rozsiewać czarodziejski pył, oddziałując na widzów i samych aktorów tanecznych. Scenografia, charakteryzacja i kostiumologia odgrywają istotną rolę w pokazach o charakterze teatralnym.
Zaangażowanie w tego rodzaju przedsięwzięcia wpływa na intelektualny rozwój młodzieży, organizację ich czasu wolnego oraz uwrażliwia na piękno sztuki, teatru, tańca, muzyki…tego, co dzisiaj tak często odchodzi na drugi plan. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na owoc ciężkiej pracy zespołu „Funky dance”, który cały czas jest otwarty na nowe talenty. Z pewnością oczarują nas kolejny raz, tym bardziej, że spektakl opiewa w magię i czary.
7.Może chcesz się czymś podzielić?
http://www.youtube.com/user/FunkyDance1000